Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Brīvprātīgā Čehijā


Foto: no Katrīna arhīva

 

 

Kas tevi visvairāk saista brīvprātīgā darbā?

 

Saņemt labus vārdus, smaidus, prieku un citas labās emocijas kā "samaksu'' par darbu un priecāties par to vairāk kā par naudu.

 

Stāsts:

 

Mans stāsts aizsākās jau 8. septembrī, kad plkst. 4:30 ierados lidostā Rīga, lai mestos iekšā nebeidzamā piedzīvojumu virpulī. Pēc pusotras stundas aizsākās mans ceļš uz Čehiju. Devos pretī nezināmajam, jo, patiesību sakot, neko daudz nezināju nedz par vietu uz kuru dodos, nedz par to, kā tad tur būs dzīvot 12 mēnešus.

 

Kad pienāk pēdējais skolas gads, jūti, ka kņudoņa vēderā, izdzirdot tematu par nākotnes plāniem, paliek arvien lielāka un traucējošāka. Tā nu sagadījās, ka līdz ar krīzi Latvijā, visi masveidā sāka doties uz ārzemēm. Manī laikam nostrādāja kaut kāds bara instinkts, jo bladāc, arī es gribēju braukt prom. Studēt, strādāt vai jebko, ka tik prom. Šķita, ka tā ir vislabāk. Tad nu padzirdēju par Eiropas Brīvprātīgo Darbu. Sākumā likās neiespējami „sagremot” visu informācijas daudzumu, kas pieejams ierakstot www.google.lv vārdu salikumu „Eiropas Brīvprātīgais Darbs” un atmetu ar roku. Bet doma atgriezās. Un vēlreiz, un vēlreiz..Līdz saņēmos un sāku darīt.

 

Beigās nonācu pašas labākās nosūtītājorganizācijas („Eiropas Kustība Latvijā”) rokās un laiku pa laikam saņēmu projektu piedāvājumus. Ļoti jau gribējās aizbraukt uz Spāniju, Itāliju vai kaut kur siltumā..Bet ar gribēšanu laikam nepietiek. Nebiju diez ko aktīva pieteikumu sūtītāja, jo kaut kā šķita, ja būs lemts, tad tikšu aizbraukt arī ar 5 pieteikumu nosūtīšanu. Bet netiku. Laikam ejot, manu CV un motivācijas vēstuli ievietoja youthnetworks.net mājas lapas datu bāzē. Projektu organizatoriem šī datu bāze ir pieejama, lai izvēlētos brīvprātīgos, ko uzaicināt pie sevis. Tā nu vienā dienā uz manu e-pastu atlidoja uzaicinājums doties uz Čehiju. Projekts iekļāva dzīvošanu mazā pilsētiņā Rychnov nad Kněžnou un strādāt ar bērniem. Tas bija viss, ko zināju. Mana atbilde bija: ”Kāpēc gan nē?” un piekritu. Vēlāk, protams, saņēmu vairāk informācijas.

 

Tā nu es esmu šeit. Mazajā pilsētiņā Rychnov nad Kněžnou un strādāju organizācijā „Déčko” jeb Dům dětí a mládeže v Rychnově nad Kněžnou”. Tā ir organizācija, kas iedzīvotājiem piedāvā brīvā laika pavadīšanas iespējas. Ikdienā pulciņus, kā keramiku, dziedāšanu, dejošanu u.c. apmeklē apmēram 500 – 700 bērnu, jauniešu un pieaugušo. Manos pienākumos ietilpst dekorāciju gatavošana dažādiem pasākumiem, palīdzēšana kolēģiem ikdienas darbā, savu angļu valodas klubiņu organizēšana un Eiropas Brīvpŗatīgā Darba un Latvijas prezentēšana visiem, kas vien izrāda interesi. Darbs nepavisam nav grūts, bet neteiktu, ka tikai atpūšos. Darbu sāku kā jau visi normāli darbinieki 9:00 un slinkot neslinkoju! Darba ir patiesi daudz, lai gan tas parasti aprobežojas ar kaķu u.c. dzīvnieku izgriešanu no kartona, zīmējumu krāsošanu vai zīmēšanu. Jāpiebilst arī, ka manos „darba pienākumos” ietilpts hobiju apmeklēšana. Piemēram, apmeklēju keramikas pulciņu un basketbolu. Reiz pa reizei, kopā ar savu dzīvokļa biedreni Mirjami (Somija) apciemojam arī kādu no vietējām skolām.

 

Kā jau mazā pilsētā, ziņas izplatās ātri un brīžiem ir sajūta kā pop-zvaigznei, jo visi skatās, brīnās un nebeidz vien jautāt: „ Kāpēc tieši šeit? No visām Eiropas valstīm un pilsētām, tieši šeit..” Jo redz kā, laikam jau jebkur būs tā, ka pašam sava mazā pilsētiņa liksies nu tā... nekas īpašs! Bet ikdienā jau bieži nepamanām to skaisto, kas mums visapkārt. Vēl jāpiebilst, ka mani pavisam noteikti fascinē šejienes cilvēki. Tik draudzīgi, izpalīdzīgi un uzticami. Tā vien šķiet, ka viņiem „kaut kas aiz ādas”, jo ir tik neierasti laipni. Bet nē, tādi viņi vienkārši ir.

 

Brīvajā laikā cenšos ceļot cik vien spēka. Pagaidām lielākoties Čehijas robežās. Šobrīd laika apstākļi nav no tiem jaukākajiem, jo ir diezgan vēss, lai brīvi un nepiespiesti varētu ceļot, tāpēc ļoti gaidu pavasari un vasaru, jo dzīvot var teikt Eiropas vidū, nenoliedzami ir izdevīgi. Bez jebkādām problēmām var atrast „lētos lidojumus” uz Spāniju, Itāliju un citām zemēm, kur man tik sen ir gribējies aizbraukt. Gandrīz katru nedēļas nogali pavadu kādā citā pilsētā, apciemojot citus brīvprātīgos un iepazīstot čehu kultūru citās pilsētās.

 

Protams, neizpaliek arī izklaides. Lai gan nezinu, ko atnesīs turpmākais laiks šeit, pagaidām viss šķiet lieliski. Pirms ierašanās laikam biju gaidījusi kaut ko mazliet citādāku, bet tas nenozīmē, ka esmu vīlusies. Dzīvojot prom no visa, kas līdz šim bijis dārgs (draugi, ģimene, mājas) novērtē un saproti, kas un cik svarīgs ir bijis. Ir labi kaut vai šādi, pabūt un padomāt, iepazīt sevi, kāds tu esi nepieredzētās situācijās. Jebkura pieredze tomēr ir pieredze:) Tā nu ar šādu pozitīvu attieksmi es nu turpinu savas ikdienas gaitas.

 

***Prieks, ja izlasīji manu garo stāstu:) Veiksmi arī Tev un noteikti iesaku izmantot iespējas pabūt brīvprātīgajam. Un tam pat nav jābūt 1250 km attālumā no mājām, kā man. Tas var būt kaut vienkārši labs darbiņš laiku pa laikam. Ir tikai jāsāk darīt!

 

Katrīna Dorošenoka :)

Komentāri

beata, 06.05.2013:
Malacis! Lai Tev veicas turpmāk:)!

Latricia, 21.12.2011:
Too many cmopimlents too little space, thanks!

Jenn, 20.12.2011:
These pieces relaly set a standard in the industry.

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri