Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Brīvprātīgā Pasaules burāšanas sacensībās


Foto: no Lienes arhīva

 

 

Kādēļ/Kad/Kur tu kļuvi par brīvprātīgo?

 

2007.gada pavasarī pieteicos ilgtermiņa Eiropas Brīvprātīgajā darbā (EBD) kādā Prtugāles NVO, bet viņi neizvēlējās mani, tomēr jau pēc neilga laika pienāca aicinājums atsaukties īsterminā projektam, kur meklēja brīvprātīgos palīgus Pasaules burāšanas sacensībām 2007, kas notika Cascais, pie Lisabonas. Tā nu ilgi nedomādama, aizsūtīju anketu un pavisam drīz saņēmu apstiprinošu atbildi. Mēs bijām 100 dalībnieki, pa 4 no katras Eiropas valsts.

 

 

Kas tevi visvairāk saista brīvprātīgā darbā?

 

Šis čempionāts noteikti nebija tipisks brīvprātīgais darbs. Pirms tam bija izveidojies cits priekšstats par to, tomēr mani saistīja brīvība, cita vide un tik daudz jaunas sejas apkārt + tās visas kopā vēl ko paveic! un gāja jau visādi: tad kavēja, tad aizmirsa vai sajauca ko, bet šī darbošanās un zināmi pienākumi, kā arī kopīga cenšanās tikt ar tiem galā, ātri parāda cilvēka dabu. Ir viegli iepazīt vienam otru un pavisam noteikti, ja ne atrast ilgtermiņa draugus, tad lielisku kompāniju, ar kuru izdzīvot šo projekta laiku gan.

 Stāsts:

 

Katram jau noteikti ir savi akcenti, manējie, atceroties to laiku, vairāk ir par tik tīkamo brīvību, sauli, vēju un atpūtu. Pirms tam studēju un strādāju par skolotāju, bet vakaros piestrādāju tējnīcā un jau visu garo ziemu dziļumā ilgojos pēc aizbēgšanas, tikšanas prom no tā, un te nu bija mana iespēja- un tā tiešām bija. Tas mēnesis bija labāks, nekā es biju gaidījusi. Gan valodas barjera kaut kur izzuda, gan cilvēki apkārt izrādījās saulaināki un atvērtāki, nekā bija ierasts sastapt Rīgā. Turklāt brīvprātīgie taču var visu- strādāt, iet uz randiņiem ar burātājiem, dejot līdz rīta gaismai, mērot ceļu uz mājām ar kājām, ja reiz gar okeāna piekrasti jāiet, izskriet slavenos Lisabonas kalnus, agrā rīta tirdziņu, noklausīties fado un dejot tango, sabīdīt brīvdienas tā, lai tiktu arī līdz portvīna dzimtenei, kur sajusties pāris metrus virs zemes (tiešā nozīmē), baudot to un vērojot saulrietu no tilta.... un ko tik vēl ne.

 

Līdz, ziniet, kā tas beidzās? Es aizmirsos tik tālu, ka iepriekšējā vakarā pat nepacentos paskatīties, lai pārliecinātos, cikos ir mans lidojums mājup. Arī telefonu šajās dienās nelietoju, un pēkšņi modinātāja man arī nebija. Tā bija čempionāta noslēguma ballīte, un kurš tad no rīta vispār bija mājās. Bet kaut kā jau pamodos, paguvu vēl atvadīties un,  tikai vilcienā uz lidostu ieskatījusies biļetē, secināju, ka tā jau paceļas. Es pirmo reizi mūžā nokavēju lidmašīnu, turklāt pilnīgi bez pamatota iemesla. Par laimi sekretāri aviobirojā man izdevās pārliecināt par pretējo, un par mazām naudiņām ieguvu citu biļeti. Tomēr mājās jau tiku tikai nākamajā dienā, tik tikko pagūstot pabrīdināt mājiniekus, kas jau grasījās man doties pretī uz lidostu, pēc tam noklausoties komentāru virkni par to, kā var nokavēt lidmašīnu.... bet es tikmēr izgulējos lidostas zālājā un uzrakstīju pāris jaukas vēstules - laikam jau šis laiks tam arī bija jāvelta.

 

Liene

Komentāri

Bunny, 21.12.2011:
Time to face the music armed with this great ifnomration.

Bella, 19.12.2011:
If my prbloem was a Death Star, this article is a photon torpedo.

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri