Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Kad dari to, kam tici


Foto: no LSKJ arhīva

 

 

- Čau!
- Čau! Kur tu strādā?
- Latvijas Sarkanajā Krustā.
- Ā, medmāsiņa?

..un tad sākas sksidrojumi, ka..”ne gluži tā” utt. Un tad sākas skaidrojumi ar ko tad īsti krusts nodarbojas. To bieži nav viegli izskaidrot..bet visvieglāk ir tad, kad patiešām tici visam ko dari. Pirmkārt jau tās ir vērtības.

 

Cik zinu, daudz manām paziņām no krusta šī veita kā darba vieta, vienalga - apmaksāta, vai brīvprātīga ir bijusi viena no pirmajām lielajām skolām. Vieta kur iegūta pieredze un ticība savām spējām. Un kas nav mazsvarīgi - iegūti brīnumjauki darugi! Patiešām draugi! Iegūta tā sajūta, ka esi darījis kam tici. Es noteikti esmu pieskaitāma pie šiem cilvēkiem.

 


Sāku krustā kā brīvprātīgais. Sāku ar vienaudžu izglītotāju semināru par HIV/AIDS. Mani pavilka tā sajūta..ka vari būt kopā ar cilvēkiem, kuri domā kā tu. Atrodi cilvēkus, kuri nediskriminēs, kuri tieksies pēc zināšanām, lai mazinātu aizspriedumus apkārt un paši sevī. Nu, jā - tā pa banālo- bet ir gatavi mainīt pasauli. Brīvprātīgais patiesībā biju pavisam neilgu laiku..kādus dažus mēnešus. Krustā aizgāju praksē, studējot Starptautiskās attiecības RSU. Piedalījos pasākumu organizēšanā..un ikdienas lietu darīšanā..un tad man paveicās..mani uzaicināja tur strādāt. Tas bija pirms vairāk kā 3 gadiem. Tajā brīdī domāju - re, esmu ieguvusi savu sapņu darbu!

 


Sākumā strādāju kā Jaunatnes vadītājas asistnete un brīvprātīgo koordinators. Vēlāk jau atbildēju par sabiedriskajām attiecībām un starptuatiskajām lietām. Koordinēju projektus, organizēju pasākumus un koordinēju brīvprātīgos. Krustā viss notiek tā uzreiz..tev ir iespēja darīt..nevis baidīties un tieši tas ir vislabākais. Pēc 2 mēnešiem nostrādātiem es noorganizēju savu pirmo publisko pasākumu kādā Rīgas parkā..visu no sākuma līdz beigām..ar jaunajām grupām, Rīgas domes atļaujām un administratīvo sēžu apmeklējumu, kurā bija jāazistāv sava ideja un doma - kapēc vajadzīgs pasākums..lai lielie Rīgas Rātes kungi man parakstītu vajadzīgos papīrus. Pēc pus gada bija mana pirmā starptautiskā krusta pieredze, kas iedeva daudz - tā sajūta, ka esi viens no tiem tūkstošiem, kurus virza viena ideja un „ticība”. Lai kur tu aizbrauktu vienmēr atradīsi kādu, kuram simbols - „sarkans krusts un balta fona” nebūs vinkārši mediķa, vai „sociālo ideju sludinātāja” apzīmējums, bet tā būs misijas sajūta.

 


Pēc nostrādāta gada biju viens no brīvprātīgo koordinatoriem, kad LSK sniedza pirmo palīdzību Pasaules hokeja čempionāta laikā. Atbildības sajūta..katru diena jāapzvana ap 60 cilvēkiem un jāpārliecinās - „vai zini, ka šodien tev jādežūrē Arēnā Rīga?”, „viss kārtībā?”, „un tev rīt tikos un tikos jābūt tur un tur.”. Sakļūdīties īsti nevarēja, jo pirmākārtām tā bija liela uzticēšanās krustam no citu puses, un pievilt nevarēja..

 

Un visam pa virsu brīnišķīgi kolēģi un draugi iegūti šajos gados. Tik daudz cilvēku no kriem mācīties labās lietas. Ir vairāki, kurus varētu pieminēt te no Latvijas un arī no starptuatiskajiem kolēģiem.

 


Tagad jau varētu prasīt - kapēc tad aizgāju? Domāju, ka neviens nekad pa īstam neaiziet no krusta, jo īpaši ja ir sajutis to garšu.. Ir brīdis, kad gribi attīstīties citur..ar sajūtu, ka iespējams tas ir tas veids kā vislabāk palikt krustā un pēc tam dot viņam vēl. Tas laikam arī ir mans iemesls. Tagad esmu Latvijas Jaunatnes Padomes valdē..strādāju citā NVO - „Diverbii”, kas vairāk nodarbojas ar vērtību un kultūras lietām..bet tik un tā…krustā esmu.

 


Sazinos ar jauniešiem diezgan bieži. Daramies un ņemamies. Domājam..un palīdzu kā varu.. Varbūt tieši galvenokārt tieši ar to pašu, ar ko nodrabojos te tagad - ar labo pieredzi un iedvesmas stāstiem. Idejām..un mazajām konsultācijām.

 

Ir laba sajūta, ka vari darīt to, kam tici..un GALVENAIS - ka neesi vienīgais. Iedomājies? Tādi vēl ir tūkstoši visā pasaulē.

 

Avots: LSKJ

Komentāri

Jolyn, 21.12.2011:
Me and this article, stitnig in a tree, L-E-A-R-N-I-N-G!

Luck, 19.12.2011:
Finllay! This is just what I was looking for.

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri