Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Ievas pieredzes stāsts Somijā


Foto: no Ievas personīgā arhīva

 

Jau kā divi gadi pagājuši kopš beidzies mans EVS projekts, bet joprojām tas laiks manā atmiņā ir palicis kā ļoti spilgts un notikumiem bagāts. Kad meklēju sev piemērotāko projektu, mērķtiecīgi to meklēju Somijā, jo zināju, kā tā ir vienīgā valsts, uz kuru vēlos doties strādāt kā brīvprātīgā.

 

Savu mērķi arī izdevās sasniegt, es uz 6 mēnešiem nokļuvu Strādnieku Akadēmijā Helsinku rajonā. Projekta laikā man tika uzticēti dažādi darbi. Vasaras mēnešos man bija jāpalīdz sakopt Akadēmijas apkārtējā vide, un mans lielākais vasaras uzdevums bija atjaunot vairāk kā simts gadus vecu vēsturisko mantojumu - nelielu vasaras terasi. Rudens mēnešos mani visbiežāk varēja sastapt bibliotēkā, kur palīdzēju sakārtot arhīvus un sagatavot grāmatas likšanai plauktā. Priecē tas, ka man bija iespēja piedalīties socioloģiska pētījuma veikšanā, jo tas man palīdzēja arī attīstīties profesionālajā jomā.

 

Ik dienu darbā pavadītās stundas ir tikai daļa no projekta, ļoti svarīgi ir tas, cik saturīgi un interesanti izdodas pavadīt savu brīvo laiku, un tas gan ir vairāk atkarīgs no paša brīvprātīgā. Tā kā dzīvoju viesnīcā kopā ar studentiem, kuri togad mācījās Akadēmijā, savu daļu brīvā laika pavadīju kopā tieši ar viņiem, dodoties kopā uz dažādiem pasākumiem - koncertiem, mākslas galerijām-, kā arī jautri pavadot laiku Akadēmijas rīkotajos pasākumos.

 

EVS padarīja manu dzīvi interesantāku ne tikai uz projekta laiku, bet ir arī iespaidojis manu turpmāko dzīves gaitu. Atgriežoties pēc projekta mājās Latvijā, mani nepameta sajūta, ka līdz ar projekta oficiālo beigšanos, manas gaitas Somijā arī būs beigušās. Aptuveni pusgada laikā pēc projekta beigām es atgriezos Somijā, lai pavadīto vasaras brīvdienas kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem, bet sakarā ar negaidītiem dzīves pagriezieniem jau kā gadu esmu pārcēlusies dzīvot uz Somiju. Pateicoties tam, ka biju cītīga un uzticama brīvprātīgā savā projekta vietā, tieši tur esmu ieguvusi savu vasaras darbu. Daļa cilvēku, kuri bija kopā ar mani projekta laikā, joprojām ir iesaistīti manā dzīvē, palīdzot un atbalstot mani.


Balstoties uz savu personīgo pieredzi un no citiem brīvprātīgajiem dzirdētajām atsauksmēm, esmu nonākusi pie secinājumiem.

 

  • Pirms dodies kādā projektā, cītīgi jāiepazīstas ar attiecīgās valsts iedzīvotāju kultūru - to temperamentu un morālajām vērtībām.
  • Perfektu projektu nav, tādēļ ar projekta nepilnībām jācenšas vai nu sadzīvot, vai arī tās pēc paša iniciatīvas jācenšas risināt. Cik labi un saturīgi tiks pavadīts projekta laiks, ir lielā mērā atkarīgs no paša.
  • EVS dod lielisku iespēju attīstīt savu personību, liekot brīvprātīgajiem pārdzīvot visdažādākos pārbaudījumus.

 

Mans ieteikums visiem topošajiem brīvprātīgajiem: galvenais projekta laikā saglabājiet savu ES! Esot tieši tādai kāda esmu, man palīdzēja tik neaizmirstami pavadīt savu projekta laiku un sasniegt to, ka arī pēc gadiem projekta vietā mani sagaida ar prieku.

 

Ieva Silineviča

 

Avots: Zemgales NVO centrs, ar citām centra iespējām iepazīsties Zemgales NVO Centra mājas lapā www.zemgalei.lv.

Komentāri

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri