Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Ilzes pieredzes stāsts Spānijā


Foto: no Ilzes personīgā arhīva

 

 

Mani sauc Ilze, esmu no Jelgavas, bet jau divus gadus varu sevi saukt arī par riohanieti (La Rioha - province Spānijas Ziemeļos, riohanieši – šīs provinces iedzīvotāji). Eiropas Brīvprātīgais Darbs (EBD) bija tas, kas ļāva man piepildīt savu sapni būt Spānijā, iepazīt tās kultūru un iepazīt arī labāk pašai sevi.

 

EBD ir klātesošs manā dzīvē jau 6 gadus. Par to pirmo reizi uzzināju, piedaloties dažādos jauniešu apmaiņu projektos. Biju dzirdējusi arī dažus pieredzes stāstus EBD. Visvairāk man palicis atmiņā vienas meitenes stāsts, kura pēc Kultūras Akadēmijas pabeigšanas devās uz Spāniju, lai piedalītos festivālu organizēšanā. Tas man likās kas ļoti neticams un skaists, bet tajā brīdī man jau bija skaidrs, ka pēc Akadēmijas beigšanas gribu doties uz Spāniju ar Brīvprātīgo Darbu.

 

Kāpēc Spānija?


Man vienmēr bijušas īpaši tuvas attiecības ar Spāniju, tās kultūru, valodu un deju. Ļoti bieži smejos un saku, ka visticamāk iepriekšējā dzīvē esmu bijusi spāniete.

 

Kāpēc Brīvprātīgais Darbs?


Tāpēc, ka tā likās vienreizēja iespēja pamatīgi iepazīt citu kultūru. Ceļojot vien otru kultūru neiepazīsi, bet dzīvojot otrā kultūra gan. Ļoti lielā mērā tas bija arī kā izaicinājums pašai sev – redzēt, vai spēšu izdzīvot un vai varēšu sadzīvot ar pilnīgi atšķirīgu kultūru no manējās, atrodoties vienai pašai tik tālu no ģimenes un draugiem. Gribējās darboties tādā projektā, kur ne tikai es varētu mācīties, bet arī dalīties savā pieredzē. Tā nu šī ideja man bija skaidrāka par skaidru – Eiropas Brīvprātīgais Darbs Spānijā. Dažiem tas ir dažu mēnešu jautājums, bet manā gadījumā tie bija 4 gadi, kad uzzināju par EBD, tikko biju iestājusies Akadēmijā. Gribēju pabeigt Akadēmiju un tikai tad doties EBD, jo kaut kā nojautu, ka ar EBD mana Spānijas dzīve nebeigtos.

 

Pagāja četri gadi un daudz kas bija mainījies manā dzīvē, bet ne ideja par EBD. Kad pabeidzu studijas, paralēli jau arī strādāju un tam laikam man bija ļoti labs un nopietns darbs. Neskatoties uz stabilo situāciju un par spīti visām nebūšanām (projekta atrašana paņēma 7 mēnešus) un saviem draugiem (kas nesaprata, kā es varu visu pēkšņi pamest, lai dotos kā brīvprātīgā uz citu valsti), es savu lēmumu biju pieņēmusi.


2007. gada oktobrī spēru savus pirmos soļus Spāņu zemē. Mans projekts ilga 10 mēnešus. Strādāju vietējā jauniešu padomē, kas organizē dažādas aktivitātes (kursus, seminārus, konferences, koncertus, ekskursijas utt.) vietējiem jauniešiem. Es mazliet palīdzēju it visā, bet galvenokārt strādāju pie Eiropas projektiem. Katru dienu iepazinos ar dažādiem jauniešiem, kas liela daļa vēlāk arī kļuva par man ļoti tuviem draugiem. Projekts man ļoti patika, jo mani pienākumi bija ļoti daudzveidīgi. Varēju arī piedalīties visos manas organizācijas organizētajos kursos un semināros, kā arī dažos jauniešu apmaiņas projektos (piemēram, piedalījos vienā jauniešu apmaiņā - festivālā Nīderlandē kopā ar citiem spāņu jauniešiem). Mans projekts man palīdzēja iegūt gan daudz jaunu draugu, gan jaunas zināšanas. Iepazinu arī citus brīvprātīgos no dažādām Eiropas valstīm. Lai gan mani draugi, citi brīvprātīgie, dzīvoja citās pilsētās, tas mums netraucēja kopā ceļot un rīkot kopīgas fiestas.

 

Viena no brīnišķīgajām lietām EBD ir otras kultūras iepazīšana. Man jau pirms atbraukšanas uz Spāniju bija ļoti liela interese par Spānijas kultūru un katru dienu tā auga aizvien lielāka un lielāka. Spāņi ir ļoti atvērti un sirsnīgi cilvēki – viņi atver gan savas durvis, gan savas sirdis. Man viņi ir dzīves mākslinieki, jo māk baudīt dzīvi. Un es nerunāju par fiestām un siestām, bet par attieksmi pret dzīvi kā tādu. Es no viņiem esmu apguvusi ļoti daudz. Man patīk un aizrauj gandrīz viss spāniskais, bet tajā pašā laikā dzīvojot šeit esmu kļuvusi daudz lepnāka par savu kultūru. Par Latviju un tās kultūru nebiju apguvusi tik daudz 24 gadu laikā, cik esmu apguvusi 2 gadu laikā, esot prom no Latvijas. Mēģinu uzburt savu mazo Latviju šeit – mācu saviem draugiem pīt vainagus, lasīt sēnes, dzert zāļu tējas, taisīt karstvīnu un velt sniegavīrus.

 

Ir pagājuši jau 2,5 gadi kopš sāku savu Spānijas dzīvi. Jau pusotru gadu vairs neesmu brīvprātīgā, bet turpinu strādāt tajā pašā organizācijā. Turpinu izglītoties par Spānijas kultūru, kā arī apgūt aizvien jaunas lietas par Latviju un latviešiem. Pateicoties EBD, man tagad ir divas mājas, divas ģimenes, divas dažādas pasaules. Un es nevaru teikt, ka viena pasaule būtu labāka vai sliktāka. Tieši otrādi – tās viena otru papildina un rada sajūtu, ka tev ir tikusi dota tā iespēja dzīvot divas dzīves vienā, kas nozīmē divreiz vairāk emociju, pieredzes un neaizmirstamu brīžu. Uz Latviju braucu brīvdienās. Varbūt pienāks brīdis, kad atkal dzīvošu Latvijā un braukšu brīvdienās uz Spāniju.

 

EBD pilnīgi un noteikti iesaku katram jaunietim. Vai arī kā teica viens spāņu puisis – EBD būtu jābūt kā obligātajam dienestam! Katram jaunietim vajadzētu iziet šo skolu dzīvot svešā zemē, tikt galā ar visu pašam un mācēt tikt galā pašam ar sevi. Ir jauki un neaizmirstami brīži, ir arī ne tik jauki un diezgan pagrūti brīži, bet viss tas kopā ir viena neaizmirstama pieredze un neizmērojama vērtība.

 

 

Avots: Zemgales NVO centrs, ar citām centra iespējām iepazīsties Zemgales NVO Centra mājas lapā www.zemgalei.lv.

 

 

Komentāri

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri