Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Izaicinājums - Eiropas Brīvprātīgais darbs Senegālā!


Foto: no Rafaela arhīva

 

 

Mani sauc Rafaels Kolics un esmu 21 gadu jauns puisis no Austrijas. Interese par Eiropas Brīvprātīgo darbu radās vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, pēc civilā dienesta beigām nevēlējos uzreiz uzsākt studijas. Otrkārt, interese pieauga apciemojot savus draugus, kamēr viņi atradās Eiropas Brīvprātīgajā darbā. Redzot projektu norisi, ļoti vēlējos darīt ko līdzīgu.

 

 

Mans Eiropas Brīvprātīgais darbs noritēja 5 mēnešus, kurus aizvadīju Senegālā (Rietumāfrika). Ikdienas pienākumi bija saistīti ar informāciju tehnoloģijām, kā arī strādāju kā informātikas, volejbola un foto kursu pasniedzējs. Šis bija tieši tas darbs, ko vēlējos darīt, jo uzskatu tās par savām stiprajām pusēm. Līdz ar to ļoti izbaudīju kā darbu, tā brīvo laiku.

 

Daudzi man jautā, kā tad ir dzīvot Senegālā. Pavisam droši varu teikt, ka pirmajā brīdī šī valsts šķiet pilnīgs pretstats Eiropai. Laikam ejot, atradu arī vairākas līdzības un kontrasts vairs nešķita tik liels.

 

Brīvais laiks bija pilns piedzīvojumu un interesantu atgadījumu. Sabiedriskā transporta sistēma jau pati par sevi bija piedzīvojums. Cilvēki brauc uz automašīnu un autobusu jumtiem, negaidīti ierāpjas pa braucoša autobusa logu un apsēžas blakus, uzsākot pilnīgi ikdienišķu sarunu vai veltot nepiedienīgus komentārus meitenēm.

 

Man šķita interesanti, ka pilsētās ir neparasti daudz košu krāsu, un pozitīvu, smaidošu cilvēku. Mājdzīvnieki brīvi pārvietojas pa ielām. Uz apmalēm sasēduši cilvēki aktīvi apspriežas par ikdienas tematiem. Visapkārt skraidelē bērni, pastaigājas vīrieši tradicionālajos kostīmos, rokā turot krāsainus lietussargus, lai paslēptos no spēcīgās saules stariem.

 

Es pavisam noteikti ieteiktu Eiropas Brīvprātīgo darbu ikvienam, jo tā ir lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku, iepazīt citas kultūras un izbaudīt nebeidzamus piedzīvojumus. Tas pavisam noteikti ir ļoti labi pavadīts laiks un iespēja iepazīt daudz jaunu cilvēku un iegūt vērtīgus draugus, kontaktus nākotnei.

 

Ar sveicieniem no Austrijas,
Raphael Kolic

 

 

 

Rakstu sagatavojusi
Katrīna Dorošenoka

Komentāri

ynhquzt, 05.10.2011:
BsINsI , [url=http://ykjjhxavteqm.com/]ykjjhxavteqm[/url], [link=http://eqztwntykcwq.com/]eqztwntykcwq[/link], http://xwpcblzlkdii.com/

alewtjabu, 04.10.2011:
FjhZYh xgnayodxptvq

Mahaley, 03.10.2011:
Yeah that's what I'm tkaling about baby--nice work!

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri