Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Lieto dabīgus tīrīšanas līdzekļus!


Foto: MarS, Flickr.com


Kādēļ tērēt bargu naudu par tev un videi kaitīgiem tīrīšanas līdzekļiem! Atsakies no ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem! Tā tu pasargāsi savu ģimeni un apkārtējo vidi.

Kādēļ atsacīties no ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem?

 • Tie ir videi kaitīgi. Nonākot gaisā, ūdenī vai zemē tie piesārņo vidi, kā rezultātā kaitējums tiek nodarīts dzīvniekiem, augiem, tiek piesārņots dzeramais ūdens, samazināts ozona slānis.
 • Kaitē veselībai (tīrīšanas līdzekļi satur bīstamas vielas)
 • Dabīgie līdzekļi ir bieži vien lētāki.


Rīkojies un izmanto dabīgos tīrīšanas līdzekļus:

 • Dzeramā soda neitralizē skābes, mīkstina audumu, tīra metāla un plastmasas izstrādājumus;
 • Citrona sula atsvaidzina, tīra stiklu, ar to iespējams noņemt kaļķa nogulsnes;
 • Minerālā eļļa spodrina mēbeles;
 • Etiķis noņem taukus, atsvaidzina, tīra logus, akmeņus un ķieģeļus;
 • Mazgājamā soda noņem taukus, tīra veļu;
 • Rupjais sāls lieliski tīra vara pannas un  keramikas cepamos trauciņus.


Izgatavo dabīgus  tīrīšanas līdzekļus pats:

 • Gaisa atsvaidzinātājs: novieto lēzenu trauku ar etiķi, kas absorbēs smakas (tikai neaizmirsti, ka to nedrīkst novietot bērniem pieejamās vietās); Puķes rada lielisku aromātu un sajūtu. Hiacintes, frēzijas, lilijas, jasmīni gan podiņos, gan vāzēs. Virtuvē piekariet rozmarīna vai piparmētras buntīti, vai lauru koka zariņu.  Gaisa atsvaidzinātāju vari izgatavot arī šādi - iepildi 100 ml ūdeni pudelē ar smidzinātāju un pievieno 10 pilienus ēteriskās eļļas. Kārtīgi sakrati un vienkārši mazliet izsmidzini gaisā.
 • Tīrīšanas līdzeklis: sajauc 4 ēdamkarotes dzeramās sodas ar litru ūdeni un labi samaisi. Tāpat vari pamēģināt sajaukt vienādās devās balto etiķi un sāli.
 • Cauruļu tīrīšanas līdzeklis: ieber pus tasīti dzeramās sodas caurulē, pievieno pus tasi baltā etiķa un aiztaisi cauruli. Pēc 15 minūtēm ielej 5 litrus karsta ūdens.
 • Metāla tīrīšanas līdzeklis: nerūsējošā tērauda tīrīšanai izmanto balto etiķi, apsūbējušam varu tīri, vārot to karstā ūdenī, kurā ieber 1 ēdamkaroti sāli un 1 tasīti baltā etiķa.
 • Plīts tīrīšanas līdzeklis: samitrini plīts virsmu ar ūdeni, uzkaisi dzeramo sodu uz tās un sāc tīrīšanu.
 • Grīdas mazgāšanas līdzeklis: 1 tasīti sodas sajauc ar 5 litriem silta vai karsta ūdens. Pievieno dažas ēdamkarotes etiķa vai citrona sulas papildus spīdumam.
 • Mēbeļu tīrīšanas līdzeklis: samaisi 1 tasīti citrona sulas ar vienu ēdamkaroti olīveļļas un vienu ēdamkaroti ūdens. Ar auduma lupatiņu iezied mēbeles, atļauj pāris minūtes ievilkties, tad pulē.


Iepako tīrīšanas līdzekļus, tad pievieno kādu iemīļotu ēterisko eļļu labākam aromātam. Tādus tīrīšanas līdzekļus vari pat dāvināt draugiem.

Pēc tīrīšanas ar dabīgiem līdzekļiem tavas rokas būs daudz maigākas nekā pēc tīrīšanas ar ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem, bet lai tās vēl mazliet palutinātu, izgatavo dabīgu līdzekli roku kopšanai: uzsildi mazā trauciņā olīveļļu, ieliec tajā rokas, maisījumam vari pievienot graudainu cukuru, tad masa darbosies  arī kā skurbis.

Ja tev pašam slinkums gatavot tīrīšanas līdzekļus, lieto veikalos gatavus nopērkamus videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus, kurus tu vari atrast, piemēram, veikalos  Biotēka, Latvijas ekoprodukts, Dabasbērns un  Weleda, savukārt virtuālajā realitātē atrodami www.ekopreces.lv, http://internet.bioteka.lv/ un  www.lavandas.lv  interneta veikalos.

Lietojot dabīgos tīrīšanas līdzekļus, tu palīdzēsi uzturēt mūsu pasauli tīrāku un drošāku!

Noderīgas saites:

www.zb-zeme.lv

www.dabatev.lv

www.ekozeme.lv

 

Komentāri

Edgars, 03.04.2011:
http://ekolatvija.lv/

Edgars, 03.04.2011:
www.ekolatvija.lv

Edgars, 03.04.2011:
Ajūrvēda

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri