Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Par darbu vācelīti


Foto: lumaxart, Flickr.com

 

Tuvojas vasara un aizvien uzkrītošāk redzami nepadarītie un vēl izdarāmie darbi – jāiekopj jaunais puķu dārzs, ziemas laikā jumts sašķiebies, aktu zāle noplukusi, bērnu rotaļu laukums aprūsējis un jaunas šūpoles tā noderētu. Bet nav neviena, kas to paveic.


Bērnu namiem, pansionātiem, aprūpes centriem un citām organizācijām traģiski trūkst līdzekļu un darba roku, lai visu savestu kārtībā.  Un kur nu vēl patīkamākā ikdienas daļa – sporta spēles, kino vakari, pikniki, jaunas frizūras un tērpi – tie tiek izsvītroti no paveicamo darbu saraksta pavisam.


Bet ja tā padomā, tik daudz cilvēki būtu gatavi nākt palīgā. Draugu pulciņš varētu noorganizēt pikniku dārzā vai sarīkot sporta spēles, studenti nokrāsot rotaļu laukumu un uzstādīt šūpoles, bet uzņēmumi iekārtot dārzu, uzlikt jumtu un varbūt pat uzņēmumu darbinieku vidū atrastos kāds atsaucīgs frizieris, kurš pansionāta dāmām uztaisītu šikas frizūras vai kāds dizaineris, kurš pelēko aktu zāli pārvērstu košā piedzīvojumā.


Iedomājieties priecīgās sejas un lielos paldies. Un vissiltāk jau ap sirdi pēc labi padarīta darba ir pašiem darba darītājiem, kuri zina, ka ir izdarījuši kaut ko labu un noderīgu. Vajadzības ir daudzas, to mēs zinām, un entuziasma pilni darītāji noteikti arī atrastos, vienīgā problēma šobrīd ir tā, ka nav īsti skaidrs, ko darīt un vai kādam izdarītais būs nepieciešams.


Un tieši tāpēc mēs esam izveidojuši labo darbu vācelīti, kurā šobrīd aktīvi vācam vēl izdarāmos labos darbus, lai visi darīt gribētāji varētu atkarībā no savām iespējām ķerties tiem klāt.  Atšķirībā no brīvprātīgajiem, kuri strādā organizācijās, šeit mēs meklējam darītājus, kuriem nav nepieciešama regulāra iesaiste organizācijas darbā, bet gan aktīva līdzdarbība tieši kāda viena darbiņa realizācijā. Mēs aicinām apvienības un nevalstiskās organizācijas, bērnu namus un pansionātus un visus tos, kuru mērķis ir darīt labu, rakstīt mums un pastāstīt par tiem darbiņiem, kurus vēl nepieciešams izdarīt.

 

Aizpildi formu un atsūti darāmo darbu Tavā organizācijā!

 

Mēs tos apkoposim darbu vācelītes nepadarīto darbu sarakstā, kurā jebkurš interesents varēs tos apskatīt un izvēlēties no tiem to darbu, kurš ir pa spēkiem.


Mēs ceram, ka mēs visi aizsāksim jauku un skaistu tradīciju un izveidosim atbildīgu vidi, kur līdzdarbojoties un iesaistoties kopīgiem spēkiem spēsim paveikt daudz laba. Un mēs taču visi zinām, ka labais pievelk labo.

 

Kas jādara organizācijām, kuras vēlas atrast palīgus kāda darbiņa veikšanai:

  • Jāapzin, kādus darbus nepieciešams veikt vai kādus pasākumus noorganizēt
  • No tiem jāizvēlas tādi darbiņi, kuri sniegtu gandarījumu arī darba veicējiem
  • Jāaizpilda forma un jāatsūta darāmais darbiņš 
  • Kad kopā ar palīgiem darbiņš padarīts, jāatsūta mums ziņa uz info@esilabs.lv, lai varam darbiņu izņemt no darbu vācelītes
  • Nav obligāti, bet ļoti priecāsimies saņemt no organizācijas stāstiņu par paveikto, kuru mēs ievietosim mūsu Paldies stāstu sadaļā

Sadarbības partneri