Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Brīvprātīgais no Spānijas Latvijā


Foto: no Raula personīgā arhīva

 

 

Mani sauc Rauls Martins. Esmu 26 gadus jauns puisis no Spānijas ziemeļiem, pilsētas vārdā Logroño. Pirms došanās Eiropas Brīvprātīgajā darbā es pabeidzu Vēstures un Ģeogrāfijas studijas. Esmu viens no tiem ļoti enerģiskajiem cilvēkiem, kam vienmēr vajag būt kustībā. Patīk sports, aktīvā atpūta.

 

 

Latviju izvēlējos vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, es vēlējos pamēģināt, kā ir dzīvot Latvijā. Biju apmeklējis Latviju trīs reizes kā tūrists, un tā man ļoti iepatikās. Vēlējos saprast, kā tad tas ir, iekļauties Latvijas sabiedrībā. Pati par sevi Latvija šķita ļoti interesanta, varētu pat teikt, viena no visinteresantākajām Eiropas valstīm, ko jebkad esmu apmeklējis.

 

Kā arī es vēlējos iesaistīties darbā ar latviešiem, Latvijas sabiedrību, jo īpaši jauniešiem. Nevienam nav noslēpums, ka jaunatne Latvijā brīžiem nav īpaši aktīva un mazliet baidās izrādīt iniciatīvu, iesaistīties. Par vēl vienu iemeslu varu minēt arī vēlmi pilnveidot savas skolotāja prasmes. Vienmēr ir paticis skolotāja darbs un nešaubos, ka tas ir tas, ko es vēlos darīt nākotnē. Tieši tāpēc šobrīd aktīvi meklēju darbu skolotāja amatā.


Dzīvoju šeit, Rīgā, jau 11 mēnešus. Mana ikdiena nepaiet ļoti saspringtā ritmā, taču darba ir pietiekami. Nestrādāju pēc konkrēta darba grafika. Lielākā daļa darba laika tiek aizvadīta Eiropas Kustība Latvijā birojā Rīgā. Šī organizācija nodarbojas ar politiska rakstura aktivitātēm un mans pienākums ir iesaistīties, izteikt savu viedokli un palīdzēt ar idejām.

 

Vēl viena no šīs organizācijas darbības sfērām ir darbs ar jauniešiem un studentiem. Tas tad arī ir mans galvenais pienākums – doties uz skolām un citām iestādēm, lai pastāstītu par jaunatnes iespējām iesaistīties, izrādīt iniciatīvu, kļūt aktīvākiem. Kā arī, cenšos popularizēt Eiropas Brīvprātīgo darbu, kas, kā zināms, ir pienākums ikkatram Eiropas brīvprātīgajam viņa projektā.

 

Kā jau minēju, biju Latviju apmeklējis jau pirms ierašanās šeit Eiropas Brīvprātīgajā darbā. Tomēr, dzīvot ilgstoši šeit ir citādi. Protams, pirmais kontrasts, ko izjutu bija laika apstākļu atšķirība. Tāpat arī cilvēku kūtrums, biklums. Cilvēkam no Eiropas Dienvidiem tas var izrādīties ļoti pārsteidzoši, cik ļoti piesardzīgi var būt cilvēki ziemeļos.

 

Protams, dzīvojot šeit ir atgadījušās vairākas smieklīgas situācijas. Tā, piemēram, kādā reizē vēlējos izmantot taksometru, lai nokļūtu Lāčplēša ielā, bet, pateicoties manam spāņu valodas akcentam, taksists saprata Vecpilsētas iela. Vari iedomāties, kāds bija mans pārsteigums, kad, izkāpjot no mašīnas, es nesapratu, kur atrodos un kā tik prom no šīs vietas uz man nepieciešamo adresi. Bet ar laiku maza izruna ir uzlabojusies, un tas vairs nesagādā tādas problēmas kā šī.

 

Interesanta Latvijā šķiet tieši sadzīve. Kā viens pret otru attiecas, kā vērtē draudzību. Droši varu teikt, ka latvieši daudz augstāk vērtē draudzību, uzticību, nekā cilvēki Spānijā. Šeit, ja Tev ir kāds draugs – tas ir kas tāds, ko katrs novērtē un draudzība saglabājas ilgāku laiku. Spānijā ir vieglāk iepazīties ar cilvēkiem, tomēr, šī draudzība nav tik dziļa un noturīga. Visā visumā, latvieši ir diezgan nopietni cilvēki.

 

Es pilnīgi noteikti ieteiktu jauniešiem izmantot iespēju un doties EBD. Protams, šāda veida pieredze sniedz daudz katram kā personībai. Tā ir lieliska iespēja iemācīties valodas, nostiprināt angļu valodu, ceļot, iepazīt dažādas kultūras, iepazīt jaunus cilvēkus un iegūt labus draugus arī citās Eiropas valstīs. Bet pats galvenais – tā ir lieliska iespēja pilnveidot savas prasmes.

 

Nobeigumā varu vien piebilst, ka brīvprātīgais darbs padara Tevi par labāku cilvēku. Norūda raksturu, palīdz iegūt jaunas prasmes. Tieši šāda veida darbs ir tas, kas palīdz iesaistīties sabiedrībā, cīnīties ar problēmām tajā.

Veiksmi vēlot,
Rauls

 

 

Rakstu sagatavoja: Katrīna Dorošenoka

Komentāri

cvwzras, 08.11.2011:
LKP6mJ , [url=http://azfoxfsccyjj.com/]azfoxfsccyjj[/url], [link=http://obixtxnukjyk.com/]obixtxnukjyk[/link], http://ifsewzxzgqqa.com/

vrsnlm, 08.11.2011:
chZuwy nqwqozlqinvq

vrsnlm, 08.11.2011:
chZuwy nqwqozlqinvq

Lina, 07.11.2011:
Economies are in dire startis, but I can count on this!

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri