Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Tikai trīs, bet labas lietas


Foto: D. Gagunovs, laikraksts "Brīvā Daugava"

 

 

Ir dīvaini, ka nelaime cilvēkus apvieno... Varbūt tā nav nelaime, bet apstākļi, kuriem mums ir jāpielāgojas, bet skaidrs ir viens, kad tev ir slikti, kādam citam, iespējams, ir vēl sliktāk. Un tāpēc tik lielu atsaucību gūst dažādas ziedojumu vākšanas akcijas. Tāds ir šis stāsts.

 

Jēkabpils nevalstisko organizāciju centrs, neba domājot par savu kapacitāti un administratīvo izdevumu segšanu, pierunāja pilsētas domi nedaudz finansiāli atbalstīt ziedojumu vākšanas akciju mazturīgajām daudzbērnu ģimenēm, lai tās varētu kaut nedaudz gūt atbalstu sagatavojot savus bērnus skolas gaitām. Labdarības akcijas „Trīs labas lietas”, ko organizēja „Jēkabpils NVO resursu centrs”, nolūks bija palīdzēt Jēkabpils pilsētas trūcīgajām daudzbērnu ģimenēm iegādāties skolas piederumus. Akcija noritēja vairākos posmos – Jēkabpils pilsētas svētkos, Krustpils saliņas atklāšanas svētkos un šlāgerfestivāla laikā Sēļu sētā īpašās ziedojumu kastītēs tika vākti ziedojumi. Tuvojoties akcijas noslēgumam, ziedojumu kastītes tika izvietotas arī Swedbank Jēkabpils filiālē, izklaides centrā „Oāze” un veikalā „Gaļas nams”. Kopumā akcijas laikā iedzīvotāji ziedojuši nedaudz vairāk nekā 170 latus. Par tiem kancelejas preču veikalā „Lilija” tika iegādātas 17 dāvanu kartes 10 latu vērtībā. Vēl trīs kartes ziedojis Jēkabpils domes deputāts Vladimirs Reskājs, bet piecas dāvanu kartes – kancelejas preču veikalu tīkla „Lilija” vadītāja Laila Tomašicka. Kopumā dāvanu kartes saņēma 13 ģimenes, kurās aug 46 skolēni.

 

Akcijas organizatori atzīst, ka minētās ģimenes esot ļoti rūpīgi atlasītas pēc vairākiem kritērijiem – tām jābūt reģistrētam trūcīgo statusam, tāpat sadarbībā ar sociālajiem darbiniekiem tika vērtēta pašas ģimenes uzņēmība un aktivitāte un palīdzība sniegta tām daudzbērnu ģimenēm, kurās vecāki nelieto alkoholu un iespēju robežās meklē pagaidu darbus. Tāpat vairākās ģimenēs bērnus audzinājušas tikai māmiņas.

 

Akcijas „Trīs labas lietas” noslēgumā tās organizatori izteica pateicību atbalstītājiem – jauniešu klubam „13. pirmdiena”, kas aktīvi piedalījās ziedojumu vākšanā, kā arī izklaides centra „Oāze” vadītājai Vitai Grebskai, „Swedbank” Jēkabpils filiāles vadītājam Gvido Liepiņam, veikalu tīkla „Lilija” vadītājai Lailai Tomašickai un veikala „Gaļas nams” īpašniekam Gatim Teicānam. 

 

Bet, svarīgākais ir tas, kāda reakcija bija no dāvanu karšu saņēmējiem: organizatori to visu darīja bez atalgojuma – labprātīgi. Prieks bija redzēt asaras saņēmēju acīs, pat neticību, ka tas ir noticis, ka kāds par viņiem domā. Tas ir daudz no svara. Viena pretendente, saņemot ziņu par atbalstu, brauca ar velosipēdu un esot aiz pārsteiguma gandrīz nokritusi no tā... Citi pateicās par to, ka noslēguma pasākums noticis prestižajā izklaides centrā „Oāze”, kur viņi nav bijuši un nav varējuši atļauties būt. Vai nav sirsnīgi?

 


Iespējams, tas neizklausās pēc stāsta, bet, jebkurā gadījumā, ir patīkami, ka tādas lietas notiek!

 

Aleksandrs Kalniņš

Komentāri

Loree, 21.12.2011:
I'm garteufl you made the post. It's cleared the air for me.

Millicent, 19.12.2011:
What libeatring knowledge. Give me liberty or give me death.

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri