Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Indras pieredzes stāsts Īrijā


Foto: no Indras personīgā arhīva

 

Mani sauc Indra un Eiropas brīvprātīgajā darbā piedalījos no 2005.gada decembra līdz 2006.gada oktobrim. Notikuma vieta - Īrija, Dublina. Biju brīvprātīgā kādā organizācijas Depaul Trust pusceļa mājas projektā (Tus Nua: Womens leaving Prison Project), kas paredzēts 6 sievietēm, kuras iznākušas no cietuma un ir bezpajumtnieces vai ar risku kļūt par bezpajumtniecēm, un, kurām ir atkarības problēmas.

 

Mans galvenais uzdevums bija organizēt dažādas aktivitātes brīvā laika saturīgai pavadīšanai. Bet es neaprobežojos tikai ar brīvā laika aktivitāšu organizēšanu. Iesaistījos pusceļa mājas ikdienas darbos un notikumos, iepazinu arī citu organizācijas projektu būtību, piedalījos visās iespējamajās organizācijas rīkotajās apmācībās, strādāju virsstundas, ja atļāva utt. Salīdzinoši maz laika pavadīju dažādos tusiņos un pabos, lai gan arī tas bija nepieciešams, lai labāk iepazītu vietējos, viņu kultūru un citus brīvprātīgos.

 

Ja ir interese, tad plašāku informāciju par organizāciju un projektu, kurā darbojos, var atrast Depaul Trust mājas lapā.


Bet par to, kādu iespaidu uz mani atstājis Eiropas brīvprātīgais darbs, lasi tālāk. Pat trīs gadus pēc dalības Eiropas brīvprātīgajā darbā tas šķiet kā labākais notikums manā mūžā. Nu labi, viens no labākajiem notikumiem. Protams, tas ir atkarīgs no projekta, uzņēmējorganizācijas un daudziem citiem no tevis neatkarīgiem apstākļiem. Bet ļoti daudz ir atkarīgs no tevis paša, tavas motivācijas, attieksmes un tā, ko tu gaidi no sava brīvprātīgā darba.

 

Es gaidīju pieredzi sociālajā jomā, iespēju uzlabot angļu valodu, un sevis pilnveidošanu. To visu es dabūju pārpārēm. Vēl es gaidīju, ka tiks atrasta atbilde uz jautājumu, ko es īsti vēlos dzīvē, kas ir mana sūtība uz šīs zemes un kas ir man nolemtais ceļš. Šajā ziņā gan atbildes vietā saņēmu vēl vairāk jautājumu, jo biju paplašinājusi savu redzesloku, ieguvusi daudz jaunu iespaidu un šķita, ka visa pasaule ir man pie kājām, bet tā arī nevarēju saprast, ko ar tām iespējām un apvāršņiem, kas pavērušies, lai iesāk. Tāpat man atvērās acis attiecībā uz savu dzimteni un tajā notiekošajiem procesiem. Es pazaudēju savu piederības sajūtu Latvijai. Tā vietā ieguvu piederības sajūtu ģeogrāfiski daudz plašākai teritorijai - Eiropai.

 

Pavisam negaidīti un neplānoti es iemīlēju Īriju, angļu valodu, U2 un sociālo darbu. Iemīlēju tik ļoti, ka žurnālistiku, kuru studēju pirms tam, iemainīju pret sociālo darbu, kurā strādāju šobrīd, regulāri iegādājos grāmatas vai filmas angļu mēlē, lai nepazaudētu saikni ar angļu valodu arī ikdienā, aizbraucu uz Berlīni, lai redzētu U2 koncertu klātienē, kā arī uzturu dzīvu sevī cerību, ka kādreiz vēl atgriezīšos Īrijā ilgāk kā uz atvaļinājuma laiku.

 

 

Tas arī īsumā viss.
Paldies, ka izlasīji!
Indra

 

Avots: Zemgales NVO centrs, ar citām centra iespējām iepazīsties Zemgales NVO Centra mājas lapā www.zemgalei.lv.

Komentāri

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri